Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

МОЗ України проводить послідовну інформаційну кампанію щодо імунізації населення країни (09/09/2013 09:39)

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур взяв участь у програмі «Про головне» на Першому національному каналі та окреслив актуальні питання вакцинації в Україні на даному етапі.

Здоров’я за даними останніх соціологічних опитувань є безумовним пріоритетом українців. Саме на його збереженні, профілактиці захворювань, захисті від інфекційних хвороб і зосередив свою увагу Перший заступник Міністра охорони здоров’я України.

«Україна нині належить до країн, що мають мінімальну кількість інфекційних хвороб, для профілактики яких проводяться планові щеплення. На сьогодні рутинна вакцинація в нашій державі проводиться проти 10 інфекційних захворювань – це кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, Hib-інфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит», - сказав Олександр Качур.

Переходячи до теми Національного календаря щеплень Перший заступник Міністра охорони здоров’я України зазначив, що Календар не має суттєвих відмінностей від схем імунізації, передбачених календарями щеплень інших країн світу, зокрема і ЄС.

«Нині здійснюється його перегляд, що дасть змогу переглянути номенклатуру вакцин та оптимізувати їхній перелік. Робочою групою МОЗ України уже проведено 7 засідань під головуванням керівництва Міністерства охорони здоров'я України. Найближчим часом плануємо розмістити проект нової «схеми» календаря щеплень на офіційному сайті МОЗ для публічного обговорення», - підкреслив Олександр Качур.

Що стосується антивакцинальних настроїв у суспільстві, то він зосередив увагу на тому, що вони є надзвичайно небезпечними.

«Пам’ятаєте, яка була агресивна антивакцинальна кампанія після 2008 року. Чи не всі засоби масової інформації широко висвітлювали питання відмови українців від вакцинації, небажання деяких робити щеплення і т.д. Безумовно, такі меседжі зумовили до чисельних відмов батьків від проведення профілактичних щеплень дітям. І рівень охоплення дитячого населення імунопрофілактикою знизився до критично низького», - сказав Перший заступник Міністра охорони здоров’я України.

У той же час, варто нагадати, що, починаючи з 2009 року, Міністерство охорони здоров’я України спільно з міжнародними партнерами розробили послідовну чітку інформаційну кампанію щодо необхідності вакцинації, саме тому на даний час відбувається поступове зростання рівня охоплення щепленнями.

Щодо забезпечення закладів охорони здоров’я вакцинами, то Олександр Качур наголосив: «Цього року централізовані закупівлі здійснюються із підвищеною оперативністю. У січні були зібрані заявки регіонів, до травня укладені майже усі договори на закупівлю вакцин цього року. Зараз здійснюються поставки. У вересні очікуються поставки вакцин не менш динамічними темпами, що дозволяє прогнозувати про забезпечення безперервності імунізації населення країни».

Насамкінець, Перший заступник Міністра охорони здоров’я України закликав усіх батьків: «Якщо Вам відомі факти відмови в щепленні або пропонування придбати вакцину в закладі за власні кошти, прошу та наголошую негайно повідомляти МОЗ України про такі факти письмово або за телефоном гарячої лінії: 0-800-801-333».

Прес-служба МОЗ України

09/09/2013 09:39


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC