Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Без алкоголю, наркотиків та тютюну! (11/09/2013 11:35)

Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Качур виступив із доповіддю та поспілкувався зі слухачами Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України щодо формування та реалізації державної політики у сферах профілактичної медицини.

Розпочав свою доповідь Олександр Качур зі слів видатного хірурга Миколи Пирогова, який ще понад століття тому підкреслив: "Майбутнє належить медицині запобіжній. Це наука, яка йде рука об руку з лікувальною, принесе безсумнівну користь людству".

"Нині важливо, аби держава на найвищому рівні очолила рух за здоровий спосіб життя та заохочувала населення країни у збереженні власного здоров'я, здоров'я рідних та близьких!" – підкреслив Олександр Качур.

Перший заступник Міністра охорони здоров'я України також зазначив, що наразі важливо змінити пріоритет з лікувальної діяльності на профілактику і, таким чином, підвищити рівень збереження здоров'я населення України.

"Збереження і розвиток національного людського капіталу в Україні визначено одним із пріоритетних завдань внутрішньої політики на найближчі роки. Орієнтація охорони здоров'я на профілактику заснована на принципах Всесвітньої організації охорони здоров'я, а саме "Європейської політики охорони здоров'я – 2020". Саме ця розробка ВООЗ стала поштовхом для створення української програми "Здоров'я 2020: український вимір". 31 жовтня 2011 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1164-р схвалено Концепцію Загальнодержавної програми "Здоров'я 2020: український вимір", яка на даний момент проходить етап затвердження", – сказав Олександр Качур.

"Здоров'я 2020: український вимір", за його словами, дасть можливість здійснювати контроль за перебігом захворювань та запобігати їх несприятливим наслідкам, формувати систему громадського здоров'я, мотивацію населення до здорового способу життя, запроваджувати заходи з реабілітації, раціонально використовувати ресурси галузі, підвищувати якість надання ефективної медичної допомоги тощо.

У ході розмови Олександр Качур також зосередив увагу слухачів на причинах проблемних питань у сферах профілактичної медицини. За його словами, однією з найгостріших проблем сьогодення залишається алкоголізація населення та вживання тютюнових виробів, особливо серед молоді.

"Варто підкреслити, що за оцінками ВООЗ, в Україні споживання алкоголю спричиняє 12 % хвороб, а загальна кількість пов'язаних із тютюном смертей становить близько 100 тисяч або 13 % усіх смертей. Тому головне завдання, яке стоїть зараз перед практичною медициною – формування відповідального ставлення населення до власного здоров'я, ведення здорового способу життя без алкоголю, наркотиків та тютюну!" – сказав Олександр Качур.

Відповідаючи на запитання слухачів, Перший заступник Міністра охорони здоров'я України підкреслив важливість новітніх розробок, формування стратегії розвитку на базі кращих міжнародних стандартів з профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, а також посилення підготовки молодих спеціалістів, особливо у сферах профілактичної медицини.

Прес-служба МОЗ України

11/09/2013 11:35


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC