Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Олександр Кравчук: «Цього літа не було зафіксовано жодного спалаху гострих кишкових інфекцій в оздоровчих закладах країни» (13/09/2013)

Цього літа не було зафіксовано жодного спалаху гострих кишкових інфекцій в оздоровчих закладах країни. Про це повідомив під час брифінгу «Підсумки санітарно-епідеміологічної ситуації в країні за літній період», який відбувся в МОЗ України, перший заступник Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Кравчук.

За його словами, у літній період традиційно в усіх країнах світу спостерігається тенденція до збільшення захворюваності на гострі кишкові інфекції. «З початку червня в Україні було зареєстровано 20 спалахів гострих кишкових інфекцій, з яких три – в дошкільних навчальних закладах. Загалом постраждало 468 осіб, серед них — 116 дітей», – розповів Олександр Кравчук.

Серед головних причин виникнення спалахів Олександр Кравчук назвав недотримання суб’єктами господарювання вимог санітарного законодавства. «У більшості випадків носії збудників інфекційних хвороб виявлені серед персоналу закладів, де сталися спалахи, – сказав заступник керівника ДСЕС України. – Власники закладів вчасно не проконтролювали, аби працівники пройшли медичний огляд, який згідно із законодавством фахівці, які працюють у харчовій промисловості мають проходити двічі на рік».

На особливому контролі Держсанепідслужби України традиційно перебуває питання попередження спалахів інфекційних хвороб у закладах оздоровлення та відпочинку. «Завдяки ретельній роботі спеціалістів санітарно-епідеміологічної служби вже другий рік поспіль вдалося повністю попередити виникнення епідемічних ускладнень в оздоровчих закладах, тобто жодного спалаху гострих кишкових інфекцій зафіксовано не було», – запевнив Олександр Кравчук.

Фахівці Держсанепідслужби України взяли участь майже у 25 тисячах перевірок дотримання вимог санітарного законодавства у закладах оздоровлення та відпочинку. При цьому, порушення були встановлені у 12% випадків (2968 закладів). До адміністративної відповідальності притягнуто майже три тисячі відповідальних осіб. Було припинено експлуатацію 97 закладів оздоровлення, з них на постійно – одного. Винесено 95 постанов про заборону реалізації неякісної продукції. Відсторонено від роботи 729 працівників. До прокуратури передано три справи про порушення вимог санітарного законодавства.

Також перший заступник Голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України розповів про нестабільну епідемічну ситуацію протягом літнього періоду, яка спостерігалася у деяких зарубіжних країнах. Зокрема, під постійним моніторингом Держсанепідслужби України перебуває ситуація щодо близькосхідного респіраторного синдрому – на сьогодні зареєстровано 114 випадків цього захворювання, 54 особи померли. Йшлось також про виникнення випадків захворювання на сибірку в Республіці Молдова та бубонну чуму у Республіці Киргизстан, сезонного підйому захворюваності на ентеровірусні інфекції у Російській Федерації.

Особливу увагу Олександр Кравчук звернув на інформацію щодо циркуляції збуднику поліомієліту у південній частині Ізраїлю. У зв’язки з цим Держсанепідслужбою України було посилено епіднагляд за дотриманням профілактичних і протиепідемічних заходів на період масового паломництва хасидів до міста Умань для зустрічі Нового року (Рош Ха-шана). Фахівці СЕС проводили моніторинг закладів громадського харчування, довкілля, джерел водопостачання у місцях компактного розміщення паломників, жодних випадків виявлення збудника поліомієліту виявлено не було. У свою чергу заступник керівника ДСЕС України рекомендував нашим громадянам, до повної стабілізації ситуації у Ізраїлі, пов’язаній з циркуляцією поліомієліту, не брати із собою в подорож дітей, котрі не були щеплені від цієї хвороби. «Йдеться саме про нещеплених дітей, оскільки у дорослих такий імунітет є – наголосив Олександр Кравчук. Він пояснив, що Україна, як і Ізраїль мають статус країн, вільних від поліомієліту, який надається державам тоді, коли 95% дорослого населення вакциноване від тієї чи іншої інфекційної хвороби.

Прес-служба МОЗ України

13/09/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC