Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Впровадження медичної реформи підвищує доступність та якість медичних послуг - Олександр Толстанов (18/09/2013)

Вчора заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов виступив із доповіддю перед слухачами Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України.

На початку виступу, що був присвячений актуальному стану реформування національної галузі охорони здоров’я, Олександр Толстанов нагадав слухачам основні засади реформи, які передбачені Програмою економічних реформ на 2010 - 2014 роки, а саме підвищення доступності та якості медичних послуг, що повинно досягатися за рахунок передусім структурного оформлення первинної ланки охорони здоров’я, її зміцнення та впровадження засад сімейної медицини.

«На виконання Програми економічних реформ, діяльність галузі охорони здоров’я відбувалася у декількох основних напрямах: розробка нормативно-правової бази з питань реформування медичної галузі, відпрацювання у Пілотних регіонів заходів з модернізації, у першу чергу, первинної та екстреної медичної допомоги населенню, централізоване забезпечення закладів охорони здоров’я засобами медичного призначення та обладнанням і удосконалення фінансових механізмів у системі охорони здоров’я», – зазначив заступник Міністра.

За словами посадовця, досвід отриманий у Пілотних регіонах, а саме у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві, дозволить у майбутньому зменшити витрати на реформування, адже тут були виявлені вузькі місця у механізмі впровадження реформ. Тут була продемонстрована ефективність запланованих змін, як первинної та екстреної медичної допомоги населенню, так і з перинатальної медицини. В деяких Пілотних регіонах вдалося досягти значного збільшення кількості амбулаторій як у міський, так і у сільський місцевостях, що полегшує доступ до медичних послуг, значно покращує середній час прибуття бригади швидкої медичної допомоги до пацієнта, збільшує кількість лікарів первинної допомоги – сімейних лікарів, дозволяє запровадити стимулюючи схеми оплати праці лікарів первинної ланки тощо.

Окремо Олександр Толстанов зупинився на питаннях впровадження системи галузевих стандартів. «За останні 2 роки зроблено прорив у стандартизації медичної допомоги. Розроблено та затверджено методичну основу для стандартизації. Нові медико-технологічні документи розробляються виключно на принципах доказової медицини. На сьогодні вже затверджено понад 30 найактуальніших медичних стандартів, уніфікованих клінічних протоколів та клінічних настанов», - зазначив заступник Міністра.

У ході обговорення Олександр Толстанов звернув увагу присутніх й на міжнародних аспектах реформування галузі охорони здоров’я України. Адже неухильне дотримання цілей, викладених у програмі ВООЗ «Здоров'я 2020», знаходить підтримку у закордонних партнерів, дозволяє провадити міжнародні проекти за участю провідних іноземних медичних організацій.

Під час відповіді на запитання слухачів урядовець зауважив на важливості застосування новітніх інформаційних розробок, подальшого впровадження реформ у медичній галузі, а також посилення підготовки молодих спеціалістів, особливо для первинної медичної ланки.

Прес-служба МОЗ України

18/09/2013


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC