Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Легкі прояви недуги можуть бути початком грипу (24/09/2013 10:08)

Легкі прояви недуги можуть бути початком грипу. Про це вчора в ефірі радіостанції «Промінь» повідомив головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка.

За його словами, профілактику простудних захворювань робити не пізно й зараз, незважаючи на різкий перепад температур. Але необхідно проводити специфічні профілактичні заходи – вакцинацію. Й хоча сирість, несприятлива погода сприяє поширенню респіраторних інфекцій, внаслідок чого зростає захворюваність – профілактика необхідна.

Одна з найбільш важливих профілактик грипу – це миття рук або дезінфекція рук. Адже поруч із повітрянно-крапельним шляхом передачі захворювань, інфекції передаються через торкання предметів, до яких раніше доторкалася хвора людина. Ще один профілактичний захід – це промивання носу та змащення носу оксоліновою маззю. Також дуже корисно спати – необхідна кількість сну на добу сприяє підвищенню захисних сил організму.

Лікар також зазначив, що харчування під час несприятливої інфекційної ситуації дуже важливе. Необхідно вживати якомога більше овочів та фруктів всіх кольорів – зелені, жовті, червоні тощо, оскільки вони багаті на вітаміни та мікроелементи. Орієнтовна кількість – 500-600 грам овочів на день. Цибуля та часник – це вже практично звична складова харчування при загрозі респіраторних інфекцій. Також необхідно вживати риб’ячий жир або його замінники. Кисломолочні продукти також стануть в нагоді через наявність в ньому корисних бактерій.

«Однозначно стверджувати, що захворюваність зростає внаслідок того, що організми українців не готові до різких змін температури не можна, - продовжив Отто Стойка. – Серед факторів які сприяють захворюванням, перш за все, сприяє збільшення скупченості людей – діти пішли до школи й інфекції поширюються серед гурту дітей швидше, а від дітей інфекції передаються дорослим. Другий фактор, це велика сирість на фоні низької температури. Люди, ще не адаптувалися до такої погоди, не одягаються відповідно до неї, особливо ті, хто повертається з теплих країв, й це сприяє збільшенню захворюваності».

Медичний фахівець також додав, що досить складно провести межу між гострими респіраторними вірусними інфекціями і застудами. Проте застуди мають легкі прояви симптомів і не мають проявів високої температури – легка нежить, несильно крутить у горлі, немає болі в суглобах тощо. Але й така сама ситуація може бути початком гострої респіраторної вірусної інфекції в т.ч. й грип. В такому випадку з часом симптоми можуть підсилюватися, з’являється температура, свербіж у носі, ломота в суглобах й тоді не можна втрачати час, треба вживати невідкладних заходів та терміново звертатися до лікаря.

Щодо імунітету, Отто Стойка, відповідаючи на запитання слухачів, зазначив що віруси дуже мінливі, настільки, що неможливо створити вакцину проти всіх вірусів, тому вакцини кожного року виробляються нові. Нині виробляються вакцини проти трьох основних штамів. На щастя, протипоказань для вакцин проти грипу майже немає, тому при можливості необхідно зробити щеплення. Особливо це стосується тих, хто перебуває у скупченнях громадян, в колективі, дітей, які відвідують школи, людей, які хворіють на хронічні захворювання – цукровий діабет тощо.

Прес-служба МОЗ України

24/09/2013 10:08


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC