Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Представлено методики забезпечення гендерного компоненту в регіональних програмах протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу (26/09/2013 09:03)

В Україні презентовано збірник методичних рекомендацій «Застосування гендерного підходу при плануванні відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу», які стануть інструментом для впровадження політик, стратегій та програм з урахуванням гендерного компоненту.

Протягом останніх двох тижнів у столиці відбулася низка нарад за участю фахівців центрів профілактики та боротьби зі СНІДом з усіх регіонів України. В ході їх проведення запропоновано систему теоретичних та практичних рекомендацій на тему забезпечення гендерної рівності в роботі над регіональними програмами протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки. Захід ініційовано та проведено Держслужбою України соцзахворювань у партнерстві з Об’єднаною програмою ООН з ВІЛ/СНІДу в Україні (UNAIDS).

Участь в обговоренні проблематики також взяли представники Міністерства соціальної політки України, експерти ВБО «Всеукраїнська мережа Людей, які живуть з ВІЛ», Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів з питань освіти на основі життєвих навичок.

«У представлених методичних рекомендаціях вперше запропоновано дієвий механізм гендерного підходу, над створенням якого працювало широке коло експертів: державного та громадського секторів, міжнародних організацій, наукового середовища. Метою застосування цих настанов є забезпечення принципів рівності та справедливості в отриманні ВІЛ-орієнтованих послуг. Разом із тим, документ відображає гендерний портрет епідемії ВІЛ-інфекції в Україні, апелює до необхідності формування системи послуг, які б враховували окремо потреби та особливості психосоціального, фізіологічного, суспільного розвитку жінок та чоловіків. Пропонується ряд заходів, націлених на розвінчання гендерних стереотипів, - зазначає начальник відділу організації медико-соціальної допомоги Держслужби України соцзахворювань Людмила Сторожук. – Статистичні дані свідчать, що протягом 2012 року частка нових випадків інфекції серед чоловіків склала 55,4%, а жінок 44,6%, що свідчить про збільшення проявів гендерних проблем, які торкнулися жінок та дівчат-підлітків, а також особливу вразливість останніх до інфікування на ВІЛ в силу економічних, біологічних, психоемоційних причин. Аналіз статистичних даних також виявив, що дівчата інфікуються в більш ранньому віці, ніж чоловіки. Ці та інші показники вимагають застосування специфічних інструментів впливу, які стали основою рекомендацій «Застосування гендерного підходу до при плануванні відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу».

«Вплив гендерного чинника є надзвичайно серйозним на перебіг епідемії ВІЛ-інфекції в нашій країні, досить високим залишається рівень дискримінації за сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю тощо. Саме тому до проекту нової Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 рр. включено гендерний компонент, який враховано при формуванні організаційних заходів, при здійсненні заходів профілактики, лікування, догляду та підтримки серед населення. Крім профільних спеціалістів, пропонується здійснити навчання з гендерних питань серед медиків загального профілю, соціальних працівників, педагогів, фахівців правоохоронних органів та пенітенціарної системи, журналістів, громадських осередків», - пояснила Людмила Сторожук.

Під час наради регіональних представників ознайомили з характеристиками гендерного портрету регіональної епідемії на прикладі Закарпатської області, механізмами її подолання в контексті певного регіону та його специфіки. Житомирщина озвучила власний досвід гендерного бюджетування. Оскільки, за словами представника Держслужби України соцзахворювань, рівень ефективності та успішності врахування гендерної складової в національній політиці протидії ВІЛ та СНІДу залежить від належного виконання цих рекомендацій на регіональному рівні.

За інформацією Державної служби України із питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

26/09/2013 09:03


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC