Державна установа "Запорізький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 283-17-00, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Урядовці та підприємці обговорили реалізацію соціальних ініціатив у сфері подолання ВІЛ-інфекції/СНІДу (30/09/2013 14:02)

Днями з нагоди святкування 20-річчя міжнародної співпраці Україна – Німеччина відбувся «круглий стіл», в якому взяли участь представники Уряду України, бізнесу та міжнародних організацій.

Учасники обговорили можливості міжсекторальної співпраці у сфері охорони здоров’я, зокрема, в протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Серед експертів та почесних гостей «круглого столу» – Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко, Голова Держслужби України соцзахворювань Тетяна Александріна, Голова Правління УкрСиббанку в Україні Філіп Жоаньє, Координатор ЮНЕЙДС в Україні Яцек Тишко та інші. Організатором заходу виступило Німецьке товариство міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Учасники обговорили основні напрями ефективного партнерства задля успішної реалізації соціальних ініціатив бізнесу в сфері охорони здоров’я, а також поділилися набутим досвідом та кращими практиками.

«Принцип міжсекторальної взаємодії є надзвичайно актуальним та ефективним у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Адже на перебіг епідемії впливає низка соціальних чинників. Подолання епідемії можливе лише за умови відповідального ставлення всього суспільства – громадського та приватного сектору, – переконана Тетяна Александріна. – Зі свого боку, держава докладає усіх зусиль для того, щоб скоротити масштаби поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу в нашій країні. З 2009 року, спільно з нашими німецькими партнерами, ми успішно впроваджуємо Національну інформаційну кампанію з профілактики ВІЛ «Не дай СНІДу шанс!». Минулого року нам вдалося вперше зафіксувати зменшення рівня нових випадків ВІЛ-інфекції, зокрема серед груп ризику. За перше півріччя 2013 року відзначається зниження рівня смертності від хвороб, зумовлених СНІДом на 12%. Однак, лише за умови, активної взаємодії всіх суспільних інститутів та приватного сектору ми зможемо примножити ці результати».

Голова Держслужби України соцзахворювань підкреслила, що в рамках Національної інформаційної кампанії «Не дай СНІДу шанс!» профілактичними програмами вдалося охопити школярів та студентську молодь, запроваджено методичні поради збереження від інфікування ВІЛ на робочих місцях. Збільшився рівень обізнаності населення. За другий квартал цього року кількість звернень до Національної лінії телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД зросла на півтори тисячі. «Соціальні повідомлення привертають увагу до необхідності дбати про власне здоров’я, берегти родинні цінності, виховувати в собі безпечну поведінку, яка б не призводить до ризиків інфікування», – зауважила вона.

За результатами роботи «круглого столу» складено резолюцію подальшої співпраці у напрямку створення соціальних ініціатив приватного сектору в сфері охорони здоров’я України.

Довідка:

П’ятий рік поспіль Національна інформаційна кампанія «Не дай СНІДу шанс!» об’єднує різноманітні акції та публічні заходи. Вони спрямовані на привернення уваги та підвищення обізнаності про епідемію ВІЛ та шляхи захисту від інфікування. Кампанія реалізується Державною службою України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

У 2013 році в рамках кампанії по всій Україні з вуст відомих спортсменів та артистів лунали заклики до відповідального і зваженого вибору на користь здоров’я та безпечної поведінки. Ключові повідомлення кампанії допомагали озвучити: Анатолій Тимощук, Денис Силантьєв, Андрій Гусін, Олена Мозгова, Віктор Павлік, Олександр Павлік, Андрій Данілевич, Соломія Вітвіцька, Володимир Ткаченко, Марічка Яремчук, Аліса Петрик.

Кампанія «Не дай СНІДу шанс!» є комплементарною Національній програмі профілактики ВІЛ/СНІДу, лікування, догляду й підтримки ВІЛ-позитивних людей та хворих на СНІД (2009-2013).

За інформацією Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

30/09/2013 14:02


Архів по роках: 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021

Прес-службаІсторіяНормативні документиЛабораторний центрДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC