Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 224-06-88, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Історія

Шевченківської районної СЕС

Заснована 6 лютого 1963

Керівники: 1963-1966 рр.. - Анатолій Богачик, з 1966 р. - 2006р. Леонід Терехов, з 2006р.-  Микола Линник.  Штат - 74 особи. Населення району - 156275 чоловік, 796 об'єктів державного санітарно-епідеміологічного контролю.

З перших керівників СЕС області Леонід Терехов - найстаріший, керував СЕС самого населеного району обласного центру понад 40 років. Навіть знову утворений в 1963 р. Шевченківський район посідав третю частину території міста з населенням 108 тис. чоловік. Микола Линник - з 2006 р.- по теперішній  час.

 За цей час санепідстанція спільно з лікувальною мережею домоглася того, що в районі практично не реєструються спалахи інфекційних захворювань. До поодиноких випадків знизилася захворюваність на дифтерію, черевним тифом, кашлюком, лептоспірозом, настільки актуальними кілька років тому.

 На контролі нашої служби безліч великих підприємств харчової промисловості - фабрика морозива, оліяжиркомбінат та ін.. Завдяки обґрунтованим вимогам до цих підприємств, показник відхилень від норми відібраної продукції знизився з 7,5% до 2,08%. Показник відхилень у пробах питної води вдалося взагалі звести до нуля.  

 Коли все добре, санітарного лікаря ніхто не помічає. Помічають, коли виникають порушення, і санітарний лікар змушений застосовувати репресивні заходи. У 1966 р. нашої службою за порушення санітарно-епідеміологічного режиму було накладено 32 штрафу, в поточному році - понад 540.Останнім часом у районі, як і скрізь, з'явилося безліч приватних підприємств, переважна більшість яких, за родом діяльності, пов'язана з торгівлею харчовими продуктами та об'єктами громадського харчування. Природно, зросло навантаження на санітарних працівників, оскільки всі об'єкти вимагають постійного санітарного контролю, а кількість їх росте з кожним роком.

 Не менш важливим  у забезпеченні благополуччя санепідситуації є і підвищення санітарної культури серед населення, формування у людей здорового способу життя. За багаторічну історію санепідстанції ми підготували і опублікували понад 600 статей у багатотиражних та обласних газетах на тему гігієни, 15 тис. виступів у радіоефірі.

 Шевченківська райСЕС є базою для проходження практики студентів медучилища і мед. університету.

Приклад самовідданої праці завжди демонстрували ветерани служби: ліквідатор наслідків Чорнобильської аварії завідуюча відділенням гігієни харчування Ніна Церковна, яка домоглася того, що в районі не реєструються випадки харчових отруєнь продуктами місцевих виробників,Євдокія Долгодушева, Ірина Шпиньова, Валентина Михайличенко, Алла Шмигельський, Тетяна Каратаєва, Лілія Яценко,Людмила Єремєєва.

 За останні роки колектив поповнився молодими висококваліфікованими спеціалістами, зміцнилася матеріально-технічна база лабораторного та оперативного підрозділів. Впроваджені в роботу комп'ютерна система обліку і звітності та комп'ютерне програмування провідних розділів роботи.

Професійний рівень співробітників та їх стабільний склад дозволяє своєчасно і ефективно вирішувати поставлені вищестоящими організаціями завдання щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення району.

 

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC