Державна установа "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров'я України"

Приймальня (061) 224-06-88, e-mail: zpoblses@ukr.net

Вхід для користувачів

Швидкі посилання 

Заснована 1 січня 1978 р.

Керівники: 1978-1985 рр. - Станіслав Винник, 1985-1989 рр. - Ганна Теребінова, з 1989 р. - Володимир Хомутов. Штат - 83 людини. Населення району - 139222 людини, 627 об'єктів державного санітарно-епідеміологічного контролю.

Комунарська райСЕС організувалася в сприятливий період для бюджетних організацій. Країна Рад не скупилася на кошти для підтримки санітарно-епідеміологічного благополуччя серед населення. У СЭС прийшли працювати фахівці високого рівня. Активна позиція е підвідділу СЕС, тісна співпраця з лікувальною мережею і іншими державними відомствами сприяли стабільній обстановці в районі. За роки існування району не реєструвалися такі захворювання, як поліомієліт, висипний і поворотний тиф, трихіноз, місцеві випадки малярії. До одиничних випадків зведені захворювання черевним тифом і правцем. Хороша організація прищепної справи привела до різкого зниження захворюваності корі, дифтерією, коклюшем, швидко йде на спад епідемічний паротит, краснуха. Рівень професійної захворюваності в районі один з найнижчих в місті.

А тим часом, на території району розташований флагман українського автомобілебудування - Запорізький автомобілебудівний завод, що випускає нині 9 моделей автомобілів від "Таврії" до "Мерседеса".

Комунарський район вважається залізничними і автомобільними воротами міста, на його території розташований залізничний вокзал Запоріжжя- 1 і автовокзал.

Віддаленість від водозабору (район є кінцевою точкою водорозвідної мережі) і пониззя р.Дніпро зі значною кількістю відхилень в річковій воді вимагає додаткової уваги при забезпеченні санепідблагополуччя.

У Комунарському районі функціонує найбільша кількість лікувально-профілактичних установ - 14, у тому числі 4 - обласного значення.

У колективі СЭС працюють люди, що присвятили роботі в санітарно-епідеміологічній службі багато років, : помічник лікаря по гігієні праці Лариса Завгородня; помічник лікаря по гігієні праці Зінаїда Дегтярьова; помічник епідеміолога Людмила Кирилова. Фахівець вищої кваліфікаційної категорії, помічник лікаря з гігієни харчування Полина Хуповка працює в Комунарській СЭС з дня її основи і до теперішнього часу, загальний стаж роботи в органах санітарно-епідеміологічного нагляду 44 року, її умінню працювати, ентузіазму може позаздрити будь-який співробітник.

У колективі глибоко шанують ветеранів служби, які нині вийшли на заслужений відпочинок, але і досі цікавляться справами і успіхами рідної санепідстанції. Це Любов Богомол, Алла Соколова, Неоніла Тремпольська, Ніна Епода, Віра Марченко, Тамара Синило.

У кадровому складі СЭС 20 лікарів, половина з яких - фахівці вищої кваліфікації.

Прес-службаЦентр контролю та профілактики хворобІсторіяНормативні документиОбласний центр КПХДокументиЩо необхідно знатиГромадське здоров'яНаукові матеріалиПублічна інформація
Copyright © iC